9 marca wybraliśmy się rajd Śladami Powstania Styczniowego. Na starcie cieszyliśmy się z pięknego słońca i szukaliśmy oznak zbliżającej się wiosny. Maszerowaliśmy 7 km z Borchówki przez Dobieszków do Dobrej, gdzie w 1863 odbyła się jedna z bitew Powstania Styczniowego. Na mecie uczniowie rozwiązali quiz historyczny, a uczestnicy rajdu złożyli kwiaty na miejscowym cmentarzu. W drodze powrotnej padł deszcz i wiał bardzo silny wiatr. W marcu jak w garncu, dziś właśnie tak było. Nie zepsuło nam to jednak nastrojów. Planujemy kolejną wspólną wędrówkę, już 23 marca. Serdecznie zachęcamy do udziału w rajdzie.
Tradycją SP41 są coroczne obchody Święta Szkoły. Pani Dyrektor przekazała symbol władzy - klucz do szkoły, naszemu patronowi - Władysławowi Jagielle. Na uczniów czekały zadania i zagadki związane z postacią króla.
W związku z tym, że nasze szkolne święto obchodziliśmy w ostatnim dniu karnawału, na uczniów czekały pyszne pączki. Dzięki uprzejmości firmy Grucha, w przerwie między kolejnymi zadaniami, mogli ugasić pragnienie świeżo wyciskanymi sokami.
W drugiej częsci dnia klasy 4-8 bawiły się na iście królewskim balu karnawałowym. Królowie, królowe, rycerze, damy dworu - dominowały stroje nawiązujące do czasów, w których żył Władysław Jagiełło.
Zabawa była znakomita. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejne obchody święta.
01 marca odbyły się w naszej szkole "Drzwi Otwarte". Jak przystało na tego typu wydarzenie, przybyli goście mogli zwiedzić szkołę i poznać nauczycieli. W związku z tym, że szkoła nr 41 jest wyjątkowa, na dzieci czekały też specjalne zadania. Tor przeszkód, muzyka, kodowanie, plastyka - nasi przyszli uczniowie poradzili sobie znakomicie ze wszystkimi wyzwaniami. Dzieci przekonały się, że w szkole jest wesoło i przyjemnie.
07 lutego odbyła się w naszej szkole Olimpiada Małolata, pod hasłem Dzień Sportu. Wzięły w niej udział dzieci z przedszkoli : 133, 151, 152, Sezamkowa i Akuku.
Rozgrzewkę poprowadził gość specjalny, Aleksandra Urbańczyk - pływaczka, rekordzistka i mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i Europy, olimpijka.
Dzieci z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia prezentowane przez naszego gościa, a po rozgrzewce dały z siebie wszystko w przygotowanych konkurencjach.
Wygrał duch fair play oraz znakomita zabawa.
28 stycznia w szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. Uczniowie i ich Rodzice po raz kolejny wykazali się ogromną wyobraźnią i pomysłowością. Na balu bawili się: bohaterowie bajek i filmów, księżniczki, motylki, biedronki, koty, rycerze, policjanci itd.
Tego dnia nawet ci, którzy nie są pasjonatami tańca, nie mogli usiedzieć na miejscu. DJ grał najnowsze hity. Nie zabrakło też emocji związanych z rywalizacją. Dzieci i nauczyciele brali udział w konkursach przygotowanych przez prowadzącego.
Zabawa była bardzo udana. Szkoda, że na następny bal trzeba czekać kolejny rok.
Szanowni Państwo,
w szkole w okresie ferii będą organizowane półkolonie.
Pierwszy turnus 11.02 - 15.02.2019,
drugi turnus 18.02 - 22.02.2019.
Na każdy turnus możemy przyjąć po 30 osób.
Nabór jest otwarty. Zapisy osobiste w sekretariacie od 15 stycznia 2019 od godziny 8.00.
Kwalifikacji dokonuje dyrektor na podstawie wypełnionej i zwróconej w terminie do 31.01.2019 podstemplowanej karty uczestnika oraz dokonanej wpłaty na konto szkoły.
Regulamin uczestnictwa jest dostępny na stronie szkoły.
Rodzice zakwalifikowanych uczniów zostaną poinformowani o obowiązkowym spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się na początku lutego.
Poniżej informacje dotyczące wypoczynku w mieście w czasie ferii zimowych 2019r.
https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/nauka-i-edukacja/ferie-2019/
Życzymy Wesołych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku.
21 grudnia odbyły się klasowe uroczystości wigilijne. Uczniowie i wychowawcy składali życzenia, dzieci wspólnie spożywały świąteczne smakołyki i cieszyły się z otrzymanych prezentów.
Przedstwicielki drużyny harcerskiej, działajęcej na terenie naszej szkoły, przekazały na ręce Pani Dyrektor, światełko z Betlejem.
Klasa 3c przygotowała bożonarodzeniowe przedstawienie. Jasełka były współczesną wersją historii narodzin Jezusa. Oprócz tradycyjnych postaci pojawili się w nich m.in. piłkarze. Przekaz był jednak ponadczasowy. Aktorzy i publiczność razem zaśpiewali tradycyjne kolędy i poczuli atmosferę zbliżających się Świąt.
Uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, wzięli udział w akcji Worek Pełen Nadziei hojnie obdarowujac dzieci i rodziny, dla których los w tym roku nie był zbytnio łaskawy. Wolontariusze klas ósmych mieli mnóstwo pracy przy zbiorce prezentów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.
10 grudnia odbyła się w naszej szkole audycja muzyczna z udziałem Rafała Tomczyka - kompozytora i autora piosenek z płyty "Moje serce jest biało - czerwone". Autor postarał się o to, aby oprócz muzycznej zabawy, przekazać również wartości edukacyjne. Dzieci bardzo dobrze się bawiły, aktywnie uczestniczyły w koncercie. Największe emocje towarzyszyły wykonaniu tytułowej piosenki z płyty, która zyskała popuarność wśród naszych uczniów przy okazji obchodów 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz ślubowania klas pierwszych.
Bardzo dziękujemy firmie GRUCHA za pomoc i wsparcie akcji "Dzień jabłka" i "Śniadanie z klasą".
Klasy 1-3 miały okazję zjeść wyjątkowe śniadanie. W ramach akcji "Śniadanie z klasą" uczniowie poszczególnych klas przygotowali zdrowe przekąski, a następnie wszyscy spotkali się na szkolnym korytarzu, aby razem zjeść śniadanie. Kanapeczki, sałatki, koreczki, roladki - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Firma Grucha zapewniła dostawę dużej porcji warzyw i owoców oraz przepyszny, świeżo wyciskany sok jabłkowy. Młodsi uczniowie naszej szkoły przekonali się, że to co zdrowe, może być też bardzo smaczne.
W dniu 22.11.2018 uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w debacie: „Dekalog Polski – 10 ważnych słów”
Projekt DEKALOG POLSKI - "10 ważnych słów" polega na organizacji wydarzeń w oparciu o utwory Marka Grechuty - z płyty pod tytułem "10 ważnych słów" wydanej w 1994 r. (ważne słowa to: 1.Ojczyzna, 2. Wolność, 3. Władza, 4. Prawo, 5. Praca, 6.Wiedza, 7. Solidarność, 8. Natura, 9. Sztuka, 10. Miłość) oraz przeprowadzeniu debat połączonych z warsztatami i panelami dyskusyjnymi z udziałem młodzieży z terenu miasta Łodzi oraz osób obdarzonych autorytetem społecznym, szczególnie ze świata kultury.
Celem akcji jest pobudzenie młodych ludzi do rozmów, refleksji nad sensem słów, które opisał Marek Grechuta w swoim albumie wydanym w 1994 roku. Na czwartkowej debacie rozmawialiśmy o tym, czym dla każdego z nas jest Ojczyzna, Wolność o raz Władza.
Pełna mądrości, refleksji oraz empatii postawa naszych uczniów napawa nas wielką dumą i radością.
23 listopada odbyła się trzecia edycja "Nocy w szkole". Jak zawsze zgłosiło się wielu chętnych uczniów z klas 4-8, którzy postanowili piatkowy wieczór spędzić ze szkolnymi kolegami i koleżankami.
Na uczestników czekały pokoje: zagadek, integracyjny, matematyczny, gier, relaksu oraz pokój niepodzianka. Każda grupa dawała z siebie wszystko, by rozwiązać postawione przed nimi zadania.
Uczniowie obejrzeli też film oraz wzięli udział w debacie filmowej, którą poprowadził gość - reżyser, p. Jacek Bławut.
By nabrać sił i energii, uczestnicy posilili się pizzą.
O godzinie 22.00 dzieci zostały odebrane przez rodziców. Wieczór był niezwykle udany.
23 listpada obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień jabłka". Uczniowie rysowali, opisywali, a przede wszystkim jedli te niezwykle zdrowe i piękne owoce.
Dzieki wsparciu firmy Grucha, jabłek wystarczyło dla wszystkich.
W ramach Salonu Ciekawej Kasiażki uczniowe klasy 6c wybrali się na warsztaty pt."100 lat Niepodległości Polski " organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną im.T.Kotarbinskiego. Młodzież miała do wykonania Lapbook'a. Jednocześnie utrwalili wiadomości związane z historią Polski.
13 listopada uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę i zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej.
Tegoroczna uroczystość ślubowania łączyła się z obchodani 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przypomnieli, jak to się stało, że 11 listopada stał się tak ważną datą.
Atmosfera była bardzo uroczysta. Dzieciom towarzyszyły panie dyrektor, wychowawczynie, rodzice, rodziny i ukochane panie z przedszkoli.
Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy śpiewać" zdobył I nagrodę w III Ogólnołódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Chłopcy wykonali pieśni: "Piechota" oraz "O mój rozmarynie". Serdecznie gratulujemy chłopakom oraz p. Katarzynie Sawiak, która kieruje chórem.
Aby wysłuchać wspaniałego wykonania pieśni należy pobrać pliki mp3:
10 listopada grupa uczniów wzięła udział w rajdzie pieszym organizowanym przez PTTK Łódź. Rajd rozpoczęliśmy przy Pomniku Józefa Piłudskiego. Mijaliśmy miejsca związane z historią Polski i naszego miasta. Dowiedzieliśmy się, że największa potyczka 11 listopada 1918 roku w Łodzi miała miejsce na Nowym rynku ( obecnie plac Wolności). Byliśmy pod kamienicą, gdzie mieszkał Józef Piłsudski. Poznaliśmy historię pomnika Tadeusza Kościuszki, szliśmy szlakiem Murali Pamięci - "Dzieci Bałut". Meta, już tradycyjnie, była w Bibliotece Miejskiej orzy ul.Łagiewnickiej. To był wyjątkowy rajd, niezwykła lekcja historii.