O szkole

  • Półkolonie - Lato 2019

    Zebranie rodziców w sprawie półkolonii

    odbędzie się 17.06.2019r. o godz. 18.00 w jadalni.

    Obecność obowiązkowa.

  • Półkolonie - LATO 2019

    Nabór chętnych uczestników na półkolonie - LATO 2019 rozpoczyna się w dniu 14 maja 2019r. o godzinie 8.00.

    Karty kwalifikacyjne będą wydawane wyłącznie opiekunom (ewentualnie dziadkom) uczestnika.

    Przed godziną 8.00 nie będzie możliwości pobrania karty kwalifikacyjnej.

    Szczegóły dotyczące naboru oraz niezbędne regulaminy, aktualności są dostępne w  zakładce Półkolonie - LATO 2019.

  • Nabór 2019/2020

    Nabór 2019/2020

    Szanowni Rodzice/Opiekunowie dzieci siedmioletnich

    Od 06.05.2019 r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020, która będzie trwała do 17.06.2019 r. Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru uczniów znajdą Państwo w zakładce Rekrutacja 2019/2020 .

     

  • Muzyczne sukcesy

    Muzyczne sukcesy

    Nasi muzycy osiągnęli kolejne sukcesy. Na XXVI Festiwalu Piosenki i Tańca "Aleksandrowska wiosna 2019"

    Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy śpiewać" zdobył I miejsce w kategorii chóry, zaś zespoł "Belomek" zajął

    II miejsce w kategorii zespoły wokalne.

    Gratulujemy!

     

     

  • Blogowy Dzień Książki

    W środę 12 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Blogowy Dzień Książki. Tego dnia uczniowie klas 4-6 wzięli udział w grze terenowej przygotowanej przez blogerów "Czytania na zawołanie" wraz z opiekunami.

    Na uczestników zabawy czekały przeróżne zadania związane z książkami i czytaniem - odszyfrowywanie haseł, zagadki literackie, a nawet lepienie z plasteliny postaci z najpopularniejszych wśród dzieci i młodzieży książek.

    Uczniowie świetnie się bawili. Kolejna edycja święta już za rok.

  • Obóz chóralny

    Obóz chóralny

    W dniach 3-6.06.2019 r. Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy śpiewać" wziął udział w obozie chóralnym organizowanym przy wsparciu finansowym Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Chłopcy bardzo intensywnie pracowali nad utworami S. Moniuszki, przygotowując się do nagrania studyjnego.

    Poza czasem spędzonym na intensywnych próbach, mieli też możliwość aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu.

    Wyjazd był bardzo udany i inspirujący.

    Galeria zdjęć

    https://www.youtube.com/watch?v=VrgjYAbhTOw&t=109s

  • Dzień Dziecka z Korczakiem

    Dzień Dziecka z Korczakiem

    Przy okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły rozmawiali o Januszu Korczaku - lekarzu, pedagogu i pisarzu, które całe życie poświęcił dzieciom i walce o ich dobro. Uczniowie części klas 1-3 spotkali się w celu stworzenia plakatów o prawach dzieci. Na terenie szkoły zostały rozwieszone kartki z cytatami J. Korczaka.        

    Warto wspominać tę postać i  pamiętać, że

    "Nie ma dzieci, są ludzie", a "dziecko nie może myśleć «jak dorosły», ale może dziecięco zastanawiać się nad poważnymi zagadnieniami dorosłych; brak wiedzy i doświadczenia zmusza je, by inaczej myślało".

    Galeria zdjęć

     

     

     

  • Kolejny sukces Chłopięcego Chóru "Chcemy Śpiewać"

    Miło nam poinformować, że działający w naszej szkole Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy Śpiewać" odniósł kolejne sukcesy. Chłopcy zdobyli:

    Złote Pasmo na Konkursie Chórów Regionu Łódzkiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019

    Wyróżnienie Specjalne za najlepsze wykonanie pieśni Stanisława Moniuszki na Konkursie Chórów Regionu Łódzkiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019

    II miejsce w Archidiecezjalnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej "Cecyliada" w 2019 r.

    III miejsce w XXV Przeglądzie Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła" w 2019 r.

    Więcej informacji o zespole w zakładce Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy śpiewać" .

     

  • Rajd " Wzniesienia Łódzkie cieszą"

    Rajd " Wzniesienia Łódzkie cieszą"

    Za nami kolejny rajd pieszy. Tym razem w innej formule. Start i meta znajdowały się w siedzibie oddziału terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich w Lesie Łagiewnickim. Trasa prowadziła wokół rezerwatu Las Łagiewnicki, mijaliśmy uroczysko Wanny, Opadkówkę. Pracownicy  PKWŁ pokazali nam ciekawe miejsca, niezwykłe okazy roślin, opowiadali o mieszkańcach lasu. Dowiedzieliśmy się, skąd się wzięły głazy w lesie, jakimi niezwykłymi płazami są ropuchy, jak drzewa radzą sobie z uszkodzeniami, gdzie kąpią się dziki. To była wspaniała lekcja przyrody, geografii i biologii.

    Galeria zdjęć

  • Rajd kwietniowy

    Rajd kwietniowy

    Kolejny rajd za nami. Wyjątkowy pod wieloma względami.Trasa rajdu prowadziła z łódzkiego lotniska przez Łaskowice, Rypułtowice, brzegiem rzeki Dobrzynki, aż do Pabianic.
    Pobiliśmy szkolny rekord frekwencji: 19 uczniów, 6 rodziców, 2 nauczycieli i pies. Tak liczną grupą nie wędrowaliśmy od wielu lat.  Dziś debilutowali: Lena z IVc, Bartek z tatą i Kuba z mamą i psem z IVf, Igor z Vc, oraz Bartek z IVb i Wojtek z IIb ( jedyny uczeń klas I-III) z rodzicami.  Byliśmy jedną z dwóch szkół, które zgłosiły swój udział w rajdzie  ( pozdrawiamy pana Piotra Kancika z grupą  z SP162  - naszych rajdowych towarzyszy). 
    Pogoda była wymarzona, słońce grzało a wiatr chłodził.

    Dziękujemy panu Pawłowi Pietkowskiemu, kierownikowi trasy, który nie zrezygował z organizacji rajdu mimo małego zainteresowania. Pan Paweł wędrował z nami, opowiadał ciekowstki przyrodnicze. Jesteśmy pod wrażeniem jego pasji i wiedzy. Czy ktoś wie, że koło Pabianic jest wyspa? My dziś na niej byliśmy. Widzieliśmy też miejsce, gdzie rzeka Dobrzynka wpada do Neru.

    Zachęcamy do udziału w kolejnych rajdach.

    Galeria zdjęć

     

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    2 kwietnia w naszej szkole dominował kolor niebieski. W ramach obchodzonego Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie mieli okazję zapoznać się z charakterystyką zaburzeń ze spektrum autyzmu, zwiększyć świadomość na temat trudności i mocnych stron osób z autyzmem.

    Galeria zdjęć

  • Koncert muzyki południowoamerykańskiej

    Koncert muzyki południowoamerykańskiej

    W szkole odbył się koncert muzyki południowoamerykańskiej, w wykonaniu niesamowitego trio Kurakas. Muzycy grali utwory na oryginalnych instrumentach i w ciekawych aranżacjach. Podczas występu słuchacze nie tylko zapoznali się z największymi przebojami muzyki latynoskiej, ale zostali również zaproszeni do aktywnego udziału w koncercie poprzez próby gry na instrumentach, wspólne zabawy i konkursy z nagrodami.

    Jak przystało na muzykę południowoamerykańską, trudno było usiedzieć na miejscach. Uczniowie chętnie włączyli się do wspólnej zabawy z muzykami, poprzez śpiew i taniec.

    Galeria zdjęć

  • Mam talent

    Mam talent

    Od kilku lat w naszej szkole odbywa się konkurs Mam talent. W tym roku, po raz kolejny, uczniowie mieli szansę wykazać się swoimi umiejętnościami i uzdolnieniami. Po eliminacjach, do finału przeszli najlepsi. Koncert finałowy był bardzo emocjonujący. Każdy dał z siebie wszystko. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

    Galeria zdjęć

     

  • Niesamowite eksperymenty

    Niesamowite eksperymenty

    W marcu w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Centrum Małej Skali z Torunia. Pani Sylwia i pan Krystian poprowadzili dla uczniów klas 7 i 8 warsztaty, podczas których samodzielnie otrzymaliśmy tlen, wodór oraz gaz o specyficznym zapachu czyli chlor. Następnie spotkaliśmy się na sali gimnastycznej na pokazie doświadczeń i tu dopiero zrobiło się gorąco. Chętnych do „podpalania ławki” lub trzymania płonącej kuli na dłoni było wielu, niektórym się to udało.

    Galeria zdjęć

  • Programowanie

    Programowanie

    Klasy 1b, 1c oraz 3 b wzięły udział w warsztatach programowania ozobotów. Uczniowie wyznaczali trasy małym robotom. Zajęcia były połączeniem zabawy i nauki.  Bawiąc się, dzieci mogły poszerzać swoją wiedzę na temat nowych technologii, rozwijały umiejetność logicznego myślenia i analizowania. Być może w przyszłości zajmą się programowaniem większych robotów, które będziemy wykorzystywać w życiu codziennym.

    Galeria zdjęć

  • Rajd powitania wiosny

    Rajd powitania wiosny

    W sobotę 23 marca uczniowie wzięli udział w rajdzie powitania wiosny. Najliczejszą grupę  stanowili uczniowie klasy IVc. Rajd rozpoczął się przy krańcówce tramwajowej na  Retkinii. Początkowo trasa prowadziła przez osiedle Smulsko. Na granicy Łodzi i Konstanynowa weszliśmy do lasu, przez który, oznaczoną trasą, doszliśmy do doliny rzeki Ner.  Widoki nas zachwyciiły, nikt z nas nie był tu wcześniej. Wędrowaliśmy brzegiem rzeki, aż do stawów w Konstanynowie Łódzkim. Tu po krótkim odpoczynku mieliśmy okazję obejrzeć z bliska prawdziwy, amerykański autobus szkolny. Przemiły pan Stanisław opowiedział nam  o swojej kolekcji niezwykłych pojzadów.  Minęliśmy kolejną rzekę Łódkę, aby  dojść do mety, która mieściła się w hufcu ZHP.  Upiekliśmy kiełbaski, obejrzeliśmy marzanny oraz otrzymaliśmy upominki - płyty kapeli podwórkowej Konstanynowiacy oraz gadżety związane z tym miastem. Pogoda była przepiękna. Mimo, że trasa miała aż 10 km, nikt nie narzekał, a humory jak zawsze dopisywały.  Już niedługo kolejny rajd, zapraszamy do wspólnej wędrówki.

    Galeria zdjęć

  • 21 marca- Światowy Dzień Zespołu Downa

    21 marca- Światowy  Dzień Zespołu Downa

    Zazwyczaj klasa 3 d zakłada pasujące do siebie skarpetki. Ale nie tym razem!!!21 marca włączyliśmy się w odchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

                                      

            .

  • Kodowanie na dywanie

    Kodowanie na dywanie

    W świetlicy uczniowie nigdy się nie nudzą. Ostatnio pojawiły się tajemnicze, wielkie plansze i mnóstwo kolorowanych kubeczków.Pierwsze zadanie polegało na ułożeniu kubeczków  według określonego kodu. Na planszy pojawiły się wiosenne kwiaty. Później uczniowie układali wieże z klocków zgodnie ze wzorem. Na koniec powstawały niezwykłe budowle z kubków wedg indywiduanych pomysłów. Nie było to proste zadanie, ponieważ wystarczył głębszy oddech, a wieża się przewracała.  Zdecydowaną rekordzistką była wieża zbudowana przez Helenę z IVe. Miała wysokość prawie 30 kubków.

     

    Galeria zdjęć

  • Koncert walentynkowy

    Koncert walentynkowy

    Koncert walentynkowy pt. „Gdyby kózka nie skakała, toby się nie zakochała” odbył się w naszej szkole 8 marca 2019 r.

    Jego tematem stała się miłość w różnych odsłonach, młodzieńcza fascynacja lekko przechadzająca się z głową w chmurach i myśląca o niebieskich migdałach, dojrzałe uczucie twardo stąpające po ziemi z, nie zawsze lekkim, pakunkiem codziennych obowiązków oraz miłość dojrzała, doświadczona, zapatrzona we wspomnienia.

    Na scenie pojawili się młodzi, niebywale zdolni, pełni pasji i energii artyści prezentujący utwory muzyczne oraz scenki dramatyczne.

    Magia słów, czar muzyki, piękna, przyciągająca spojrzenia dekoracja oraz niezwykła atmosfera koncertu stworzyły niezapomniane chwile radości i wzruszeń misternie przeplatane humorem.

    Wibrująca w powietrzu miłość po brzegi wypełniła marcowe popołudnie i zawładnęła sercami zasłuchanych widzów.

    Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny koncert.

    Występ

    Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 41 im Króla Władysława Jagiełły
    ul. Rajdowa 18
    94-003 Łódź

    kontakt@sp41.elodz.edu.pl
  • 42 686 48 60

Galeria zdjęć