O szkole

Godziny pracy Nasz patron Nauczyciele Projekty realizowane w szkole Zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli Zajęcia w ramach projektu "Nauka w kolorach tęczy" Zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej Zajęcia dodatkowe - płatne Rada Rodziców Samorząd Uczniowski Gimnastyka artystyczna Szkolny blog literacki Chór Bemolek Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy śpiewać" Obiady Gabinet profilaktyki Aktywna tablica

Po co mi ten chór?

Drodzy Rodzice!

         Wybierając zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci i podsuwając im aktywności, które mogą przerodzić się w pasje czy zainteresowania bierzecie Państwo pod uwagę najczęściej dwa aspekty - czy to się dziecku będzie podobać? oraz czy mu się to w życiu przyda? Kiedy pociecha jest młodsza przeważa  argument pierwszy, ale z biegiem lat myślenie rodzica skłania się ku bardziej pragmatycznej (we własnej ocenie) stronie życia.

         Poniższą wyliczanką zachęcam do refleksji nad uzyskaniem równowagi w myśleniu o przyszłości dziecka  w aspekcie intelektualnym i społeczno-duchowym. Refleksja na ten temat na pewno dopadła każdego dorosłego nie raz.

         Na pierwszy rzut oka wspólne śpiewanie w chórze to tylko muzyka... nic bardziej mylnego, dlatego muzykę zostawiam na koniec.

 

 

Co daje wspólne śpiewanie?

Czytaj więcej:  spiewanie.doc

 

O chórze Bemolek

 

Chór BEMOLEK został założony w Szkole Podstawowej nr 41 w 2004 r. przez Wacława Barana.
Od 2011 r. prowadzony jest przez Katarzynę Sawiak.
Chór pracuje w dwóch grupach wielkowych: kl. I - III i IV - VII. Chętnie uczestniczy w konkursach takich jak: Przegląd Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła", festiwal "Jak być szczęśliwym w rodzinie?", Festiwal Piosenki Europejskiej, konkursy kolędowe, festiwal Aleksandrowska Wiosna Artystyczna. W latach 2011 - 2012 oraz ponownie od roku 2017 uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolny "Śpiewająca Polska".
 

Nasze sukcesy

17. 12. 2019 r. III miejsce w II Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Białej Rawskiej. Zespół wykonał pastorałkę "Jadą kolędnicy".

 

II miejsce w kategorii zespoły wokalne na XXVI Festiwalu Piosenki i Tańca "Aleksandrowska wiosna 2019"

6.XII.2018 r. w Filharmonii Łódzkiej odbył się koncert podsumowujący rok 2018 w Programie Rozwoju Chórów "Śpiewająca Polska". Nasz chór wykonał dziecięce utwory Witolda Lutosławskiego.
Nagranie z koncertu można obejrzeć tutaj:
 
 
 
 

Śpiewająca Polska – Konkurs Chórów Regionu Mazowieckiego w Warszawie 13.03.2017 r. - zdobycie Srebrnego Pasma oraz Wyróżnienia Specjalnego za najlepszą opowieść chóralną.

 

ChorV01_01.avi     ChorV01_02.avi     ChorV01_03.avi

 

Galeria zdjęć

Utwory

Konkurs Piosenki i Tańca “Aleksandrowska wiosna 2017”        Deszczowa_Lodz.mp3

Festiwal Piosenki Europejskiej  Whisper.mp3

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 41 im Króla Władysława Jagiełły
    ul. Rajdowa 18
    94-003 Łódź

    kontakt@sp41.elodz.edu.pl
  • 42 686 48 60

Galeria zdjęć