Serdecznie zapraszamy na koncert "Jesienna nostalgia", który odbędzie się 10 listopada 2017 ( piątek) o godz. 17 w sali kolumnowej. Usłyszymy wiersze i piosenki jesienne, obejrzymy prace plastyczne oraz spojrzymy na jesień pod nietypowym kątem. Wykonawcami będą uczniowie klas 2-7.
Od końca ubiegłego roku szkolnego, nasza szkoła miałą okazję współpracować z Fundacją PGE.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41 W Łodzi im. Króla Władysława Jagiełły oraz wychowawczyni klasy II a Elżbieta Wachtryk, dziękuje Fundacji PGE oraz wolontariuszom za sukcesywne działania w ramach projektu wolontariackiego pt. "Integracja, co to takiego?".
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz zachęceniu do współpracy Rodziców powstała nowoczesna „sala marzeń”, w której uczniowie będą bawić sięi zdobywać wiedzę. Wielką wartością projektu jest nie tylko modernizacja sali lekcyjnej, ale również integracja Rodziców, dzieci i wychowawczyni podczas pikniku szkolnego, na którym wolontariusze wystawili stoiska patronackie, oferując dobrą zabawę i przyjazną atmosferę. Zwieńczeniem projektu była wycieczka dzieci, wychowawczyni, wolontariuszy i przedstawicieli rodziców do Interaktywnego Centrum Edukacji Giganty Mocy w Bełchatowie, podczas której uczniowie zapoznali się z procesem wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię i elektrownię.
Działania wolontariuszy Fundacji PGE, we współpracy z Rodzicami, na rzecz SP nr 41 są wartościami budującymi wzajemne zaufanie, współpracę, przyjaźń oraz wrażliwość na potrzeby innych, zasługują zatem na uznanie i szacunek.
Uczniowie klas 3c, 3e i 3 f wzięli udział w warsztach plastycznych w ramach projektu "Jestem stąd IV" . Zajęcia prowadził artysta plastyk. Uczniowie wypowiadali się na forum, a następnie w parach rozmawiali na temat - czym jest mała ojczyzna. Następnie tworzyli dwie prace - pierwsza na podstawie wypowiedzi kolegi, druga to własna wizja. Dzieci stowrzyły niesamowite prace, z których powstanie animacja.
Zajęcia były bezpłatne, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Zachodnia.
Na Mistrzostwach Polski nasze gimnastyczki dzielnie reprezentowały UKS 41. Dzieki pracy, zaangażowaniu i treningom mogą pochwalić się osiągnięciami:
- zbiorówka młodziczek z obręczami w składzie: Ola Kozakiewicz z IIIa, Ola Janiak, Natalia Substyk i Zuzia Tkaczyk z kl. IVa oraz Tosia Majchrzak i Dorota Szmajda z kl. Va zdobyła brązowy medal;
- na czwartym miejscu uplasowała się zbiorówka juniorek młodszych ze wstążkami w składzie: Monika Kolanowska, Lena Rajch, Jagoda Rudzińska, Vanessa Skonieczna, Sandra Stawska i Zuzanna Zonenberg (wszystkie z klasy Va).
Wielkie brawa i gratulacje dla zawodniczek.
Niedawno szkolni blogerzy wybrali się na wycieczkę do Puszczy Białowieskiej. Czekało na nich wiele atrakcji, a największą z nich było spotkanie z pisarzem, Adamem Wajrakiem. Jedna z uczestniczek napisała specjalne "sprawozdanie" z wyprawy...
"Wycieczka do Puszczy Białowieskiej"
Dzień I
My, czyli zespół blogerów wraz z opiekunami, w dniach 09.10 - 11.10 byliśmy w Puszczy Białowieskiej.
Zbiórka odbyła się ok. godz. 7:00 przed naszą szkołą. Czekał tam na nas autokar, którym wyruszyliśmy w podróż do ustalonego miejsca. Przy okazji zatrzymaliśmy się w Warszawie, gdzie zwiedziliśmy księgarnię wydawnictwa "Dwie siostry" oraz drukarnię. W księgarni czekała na nas pracująca tam pani sekretarz, by przekazać nam informacje na temat wydawnictwa i odpowiedzieć na parę zadanych przez nas pytań. Co ciekawe, "Dwie siostry" zostały założone przez trzy koleżanki, więc nazwa ta nie odnosi się do właścicielek.
W drukarni mogliśmy ujrzeć wiele maszyn biorących udział w procesie wydruku. Dowiedzieliśmy się m.in., jak powstają książki w alfabecie Braille'a.
Następnie wyjechaliśmy z Warszawy i pojechaliśmy do Puszczy Białowieskiej.
Po dotarciu do celu poszliśmy się rozpakować, po czym zeszliśmy do stołówki na obiadokolację. Po całym dniu pełnym wrażeń położyliśmy się spać.
Dzień II
Po śniadaniu, które odbyło się ok. godz. 9:00, pojechaliśmy do Puszczy, po której oprowadzał nas przewodnik. Mogliśmy ujrzeć zwierzęta na co dzień tam żyjące i dowiedzieć się o nich wielu ciekawych informacji.
Następnie udaliśmy się do miejsca, w którym rosną różnego rodzaju stare drzewa. Charakteryzują się one wielkimi pniami oraz ubogą u dołu rośliny koroną. Gdy wycieczka dobiegła końca, wróciliśmy do ośrodka.
Dzień III
Tego dnia po śniadaniu wybraliśmy się do pisarza i przyrodnika – Adama Wajraka. Zaprowadził nas do miejsca, gdzie mieszka wiele osób interesujących się Puszczą Białowieską i zaangażowanych w jej ochronę. Obejrzeliśmy pokaz slajdów ze zdjęciami zrobionymi przez Wajraka. Prezentowały one rośliny oraz zwierzęta występujące w Puszczy Białowieskiej. Adam Wajrak odpowiedział na zadane przez nas pytania, a następnie mieliśmy możliwość dostania autografu autora. Wszyscy chętnie skorzystali z tej okazji.
Wybraliśmy się też do lasu, by obejrzeć żyjące tam żubry. Niestety, żadnego nie zauważyliśmy. Zobaczyliśmy jednak psa pisarza - "Lolka", który widząc nas, wyglądał na szczęśliwego (jednak mogły być to tylko złudzenia :D).
Po spotkaniu z Adamem Wajrakiem poszliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w stronę Łodzi. Po drodze zatrzymaliśmy się, by coś zjeść. Wróciliśmy przed szkołę ok. godz. 20:00.
Na pewno będziemy wspominać tę wycieczkę z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w VII grupie na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej awansując do dalszych rozgrywek.
Gratulujemy zawodnikom: Szymonowi Kraszewskiemu,Szymonowi Estkowskiemu,Aleksowi Mikołajczykowi, Patrykowi Przybylskiemu, Adrianowi Adamowiczowi, Maksymilianowi Rosiakowi, Mateuszowi Hoffowi, Jakubowi Pawlakowi, Bartoszowi Malickiemu, Oliwierowi Chrzanowskiemu.
Życzymy powodzenia w dalszych etapach rozgrywek.
Niedawno w Chomutovie, w Czechach odbył się międzynarodowy turniej w gimnastyce artystycznej. Nasze gimnastyczki osiągnęły sukces:
Monika Kolanowska, Lena Rajch, Jagoda Rudzińska, Vanessa Skonieczna, Sandra Stawska i Zuzanna Zonenberg (wszystkie z klasy Va) zdobyły złoty medal w układzie zbiorowym ze wstążkami, w kategorii juniorek młodszych.
Ola Kozakiewicz z IIIa, Ola Janiak, Natalia Substyk i Zuzia Tkaczyk z kl. IVa oraz Tosia Majchrzak i Dorota Szmajda z kl. Va zdobyły złoty medal w układzie zbiorowym z obręczami, w kategorii młodziczek.
Gratulujemy!!
Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego zakończone. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki głosowania. W związku z głosowaniem ogłosiliśmy w szkole dwa konkursy. Jeden dla klas, drugi dla uczniów i rodziców.
Konkurs dla uczniów i rodziców " Głos na szkołę oddany, dziękuję sąsiedzie kochany"
Ulotki produkowali, sąsiadów namawiali i głosy zbierali:
Kajetan Repiński-Janachowski klasa 2d
Franek Pawlak klasa 3c
Antek Cieślak klasa 4c
Maja Rydz klasa 6b
Hania Piechulska klasa 6a.
Wyróżniamy także Kubę Kosatkę z klasy 5d, który przygotował prezentację multimedialną.
Wymienieni uczniowe zostaną nagrodzeni.
Uczniowie w akcji:
W konkursie dla klas o nagrodę główną - Tygodniowy pobyt w szkole bez sprawdzianów i kartkówek walczyły klasy:
3c, 3d, 3e, 3f, 4a, 5d i 6b.
O wynikach konkursu poinformujemy w najbliższym czasie.
Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie.
Zaczęło się we wrześniu 2016 r, kiedy to zbieraliśmy głosy na projekty szkolne w Budżecie Obywatelskim. Dzięki zaangażowaniu Rodziców i Uczniów udało się pozyskać środki na remont szatni.
Ekipa remontowa zaczęła prace w czerwcu, aby zdążyć przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.
W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy za liczne głosy. Jednocześnie przypominamy, że wciąż trwa tegoroczne głosowanie. Liczymy na Państwa głosy na szkolne projekty.
Przedstawiamy krótką relację z metamorfozy szkolnej szatni.
szatnia w marcu 2017 i teraz
lipiec 2017
sierpień 2017
31 sierpnia 2017
5 września 2017
Szanowni Państwo
Już 16 września rozpoczyna się głosowanie na Budżet Obywatelski. Dzięki Państwa głosom oddanym w ubiegłorocznej edycji wyremontowaliśmy szatnię.
W tym roku głosujemy na:
P0182KR – Remont sali gimnastycznej w SP41
P0181KR – Modernizacja i rozbudowa placu zabaw
P0183KR- nowoczesna pracownia zajęć technicznych wraz z mobilnym miasteczkiem ruchu drogowego.
Jednocześnie zachęcamy do głosowania na projekty ponadosiedlowe, zgłoszone przez organizację współpracującą ze szkołą:
L0150- Nauka jazdy na łyżwach dla dzieci na lodowisku Retkinia
L0151- Remont szatni i zaplecza socjalnego na lodowisku Retkinia
Głosować można przez Internet, od 16 września 2017 r. do 8 października 2017 r. na kartach interaktywnych dostępnych w okresie głosowania lub na kartach papierowych w punktach głosowania ( najbliższy to Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Łodzi ul. Krzemieniecka 2b) w dniach 16 września – 1 października 2017
Dziękujemy za każdy oddany głos
W związku z glosowaniem na Budżet Obywatelski, w szkole został ogłoszony konkurs dla klas.
Uczniowie wraz z wychowawcami mieli nakręcić film lub zrobić zdjęcie bedący reklamą naszych projektów.
Prezentujemy zgłoszone filmy i zdjęcia:
Klasa 3e 3e_budzet_1.mp4
Klasa 3 c
Klasa 3f
Klasa 4a
Klasa 3 d
Klasa 5d 5d_Budzet_.mp4 5_D_Budzet_pokaz.ppsx
5 października w szkole odbył się koncert duetu Złota trąbka. Była to już kolejna wizyta muzyków w SP41. Jak zwykle nawiązali świetny kontakt z młodą publicznością.
Uczniowie wysłuchali utworów m.in. pochodzących z różnych filmów Disneya, oglądali i próbowali gry na instrumentach (trąbce, puzonie), brali udział w konkursie z nagrodami.
Klasy 3e i 3f wybrały się do Ogrodu Botanicznego, aby obejrzeć wystawę "Warzywa, owoce, kwiaty". Uczniowie mieli okazję podziwiać niezwykłe okazy , np. ogromne i nietypowe dynie.
Rośliny cieszyły oczy, a zioła pięknie pachniały. Jesienny spacer możemy uznać za bardzo udany.
30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Jednostkę Pomocniczą Miasta Łodzi Osiedle Karolew – Retkinia Wschód oraz Leśnictwo Miejskie Łódź w ramach kampanii „Sprzątanie świata – Polska”. Tegoroczne hasło akcji : "Nie ma śmieci - są surowce!" Spotkaliśmy się na terenie Lasu Komunalnego – Uroczysko Lublinek, gdzie organizatorzy zaopatrzyli nas w niezbędny sprzęt – rękawice i worki. Impreza ma na celu promowanie nieśmiecenia, segregację odpadów i inne proste sposoby, jak na co dzień chronić środowisko. Po napełnieniu kilkunastu worków, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek , podczas którego rozgrzaliśmy się ciepłą grochówką i bigosem oraz zasmakowaliśmy w pizzy. Na uczestników czekały również atrakcje m.in. pokazy ratownictwa medycznego i zabawy harcerskie. Zadowoleni z dobrze wypełnionego zadania postanowiliśmy, że za rok kolejny raz weźmiemy udział w akcji i postaramy się na co dzień wprowadzać w życie hasło „Nie ma śmieci – są surowce”.
Korzystając z pięknej, jesiennej aury, klasa 3 c wybrała się na wycieczkę do ZOO. Jako pierwszego odwiedziły Plusika, surykatkę, którą opiekuje się nasza szkoła. Klasa 3 c zebrała najwięcej pieniędzy na jego utrzymanie i w podziękowaniu została zaproszenie do ZOO. Dzieci odwiedziły także innych mieszkańców, takich jak lemury, lwy, żyrafy, pingwiny i wiele innnych. Poznawali ich imiona, zwyczaje a także szukali inforamcji czym się żywią i gdzie żyją. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.
19 września uczniowie klas I wzięli udział w próbnej lekcji tenisa ziemnego. Dzieci biegały, skakały, wykonywały ćwiczenia proponowane przez instruktorki. Kto wie, może któreś z nich zostanie znanym tenististą?
Klasy 3 e i 3 f miały okazję poznać jedną z najwięszkszych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego - PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.
Jest to interaktywne centrum edukacji, które w sposób multimedialny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną.
Dzieci oglądały wystawę, eksperymentowały, brały udział w warsztatach oraz obejrzeły film edukacyjny.
Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się na taras widokowy w Kleszczowie, gdzie mogli podziwiać ogrom bełchatowskiej odkrywki. W oddali widać było koparki oraz inne maszyny, które wcześniej oglądali na zdjęciach i filmie.
16 września rozpoczęliśmy sezon rajdów PTTK, tradycyjnie Rajdem Czterech Kultur. Na starcie stawili się stali uczestnicy: Oliwia i Sebastian z mamą, Nikodem, Antek, Lena, Igor, Tola i Artur. Dziś debiutował Damian, uczeń klasy I c, który wędrował z bratem Krzysiem, absolwentem naszej szkoły i wielbicielem pieszych wycieczek.Tegoroczony rajd, związany był w Rokiem Władysława Reymonta. Trasa prowadziła miejscami związanymi z tą postacią. Rozpoczęliśmy na Placu Reymonta, przy pomniku pisarza. Dotarliśmy do skansenu drewnianego budownictwa miejskiego przy Muzuem Włókiennictwa, gdzie był pierwszy punkt przewodnicki. Dalej maszerowaliśmy ulicami Tymienickiego, Tylną, Targową, podziwiają budynki należące do rodziny Grohmanów. Mijając budynki Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej doszliśmy do Muzeum Kinematografii. Wysłuchaliśmy tam ciekawostek, obejrzeliśmy elementy dekoracji z filmu "Kingsajz" oraz fragmenty filmu "Ziemia Obiecana". Ostatni etap rajdu prowadził przez Park Źródliska i Księży Młyn. Na mecie w Centrum Turysty otrzymaliśmy słodkie przekąski i soki. Rajd uważamy za bardzo udany, pogoda nam sprzyjała, humory dopisywały.
Zapraszamy do udziału w rajdach wszystkich uczniów i rodziców. Rajd to nie tylko okazja, żeby poznać ciekawe miejsca w Łodzi i okolicy, to też okazja do zawierania nowych znajomości.
04 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/18.
Wszyscy uczniowie wysłuchali słów Pani Dyrektor oraz spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.
Uczniowie klas 4-7 wspomnieli wydarzenia wrześniowe związane z II wojną światową.
Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, życzymy wiele satysfakcji, zadowolenia i sukcesów.