O szkole

 • Nagroda dla "Chcemy śpiewać"

  Nasz Chłopięcy Chór Kameralny „CHCEMY ŚPIEWAĆ” odniósł kolejny sukces. Na 26 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie chłopcy zajęli 3 miejsce i otrzymali  nagrodę 1.000 zł ufundowaną przez Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Pana Janusza Michałka.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Bezpieczne ferie

  Bezpieczne ferie

  W ostatnim dniu przed rozpoczęciem ferii ziomych uczniowie klas 1-3 wzięli udział w nietypowym apelu dotyczącym bezpieczeństwa. Każda klasa otrzymała zadnia: test, puzzle oraz planszę do kodowania. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa, umiejętnością pracy w grupie oraz sprytem.

  Mistrzami wiedzy o bezpieczeństwie w czasie ferii została klasa 1c.

  Gratulujemy wszystkim zespołom.

  Galeria zdjęć

   

 • Zapraszamy na koncert

  Chór Chcemy Śpiewać - Chłopięcy Chór Kameralny będzie występował podczas imprezy Bieg Trzech Króli na Rynku Manufaktury 6.01 . Już teraz serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd z zespołem.

 • Święta

  Święta

  Uczniowie świętowali zbliżające się Święta w gronie kolegów i koleżanek z klasy oraz szkoły.

  W klasach usiedli do stołów, aby zjeść świąteczny poczęstunek oraz wręczali sobie prezenty.

  Cała społeczność uczniowska spotkała się  w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się, przygotowane przez uczniów klasy 6a,  przedstawienie jasełkowe.

  Harcerze przekazali na ręce Pani Dyrektor Światełko Pokoju z Betlejem.

  Galeria zdjęć

 • Kolejne osiągnięcie Bemolka

  Zespół BEMOLEK zdobył 3 miejsce w II Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Białej Rawskiej. Zespół wykonał pastorałkę "Jadą kolędnicy".

 • Worek pełen nadziei

  Worek pełen nadziei

  Zakończyliśmy  kolejną edycję akcji charytatywnej Worek Pełen Nadziei. Jak zwykle nasza szkoła zdała egzamin z dzielenia się dobrem na szóstkę. Dzięki zerbranym  darom święta wielu dzieci i rodzin będą piękniejsze. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, którzy napełnili nasz świąteczny Worek swoimi dobrymi serduszkami.

  Galeria zdjęć

 • Noc w szkole

  Noc w szkole

  13 grudnia odbyła się kolejna edycja Nocy w szkole. Tym razem uczestniczyli w niej uczniowie klas 6-8.

  Jak zawsze było wiele emocji i niespodzianek. Uczniowie wzięli udział w dyskusjach i debatach na temat tolerancji i przemocy oraz warsztatach aktorskich przygotowanych i poprowadzonych przez gościa specjalnego - aktora Teatru Małego w Manufakturze, Jana Jakubowskiego.

  Wybrani uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek Pokoje zagadek.

  Aby nabrać sił na kolejne wyzwania, w przerwie między nimi, uczniowie zjedli pyszną pizzę.

  Galeria zdjęć

 • Sukces chóru

  Sukces chóru

  Nasz Chłopięcy Chór Kameralny Chcemy Śpiewać osiągnął kolejny sukces. Chłopcy zdobyli główną nagrodę w Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę", organizowanym przez CDK Zgierz.

  Nagranie z koncertu laureatów znajduje się tutaj .

 • Półkolonie

  Półkolonie

  W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 46 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii.

  Rekrutacja rozpocznie się 10 grudnia 2019 roku i prowadzona będzie indywidualnie przez każdą placówkę

  Szczegółowe informacje oraz wykaz Organizatorów Wypoczynku w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych od 13 do 24 stycznia 2020 roku:

   Polkolonie_-_wykaz_organizatorow.pdf

 • W Manufakturze Czekolady

  W Manufakturze Czekolady

  W ramach mikołajkowych i świątecznych niespodzianek klasy 2b, 2c, 4d wzięły udział w warsztatach w Manufakturze Czekolady. Każdy uczestnik stworzył własną tabliczkę, ozdobił ją według własnego projektu i pięknie zapakował. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces powstawania czekolady - od plantacji do tabliczki oraz obejrzeli pokaz ręcznego temperowania czekolady na granitowym blacie. Wiele radości przyniosła możliwość degustacji pysznej czekolady na gorąco.

  Galeria zdjęć

 • Sukcesy naszych gimnastyczek

  Sukcesy naszych gimnastyczek

  Nasze zawodniczki wróciły z Wilna obsypane medalami. W Międzynarodowym Turnieju „EM Talents 2019” dwa brązowe medale zdobyła Sandra – za wielobój i układ z piłką. Złote medale za układy ze wstążką otrzymały Monika i Julia. Brązowe medale wywalczyły: Vanessa za piłkę, Natalia za skakankę i Hania za obręcz. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodniczek!!!

 • Akcja Zwierzogród

  Akcja Zwierzogród

  Pragnę poinformować, iż w ubiegłym tygodniu zakończyła się akcja Szkolnego Koła Wolontariatu dla Przystani "Zwierzogród" w Kotowicach w powiecie zgierskim. Zebraliśmy: 2 dywany, 6 materacy, około 15 torebek z karmą, trzy worki kocy i poduszek oraz jedną dużą folię do ocieplania klatek.

  Pomysłodawczynią akcji była Nikola Krysińska.

  Zebrane rzeczy trafiły już do Przystani ku wielkiej radości zwierząt.

  Dziękujemy samorządowi szkolnemu oraz wszystkim zaangażowanym wolontariuszom i uczniom, którzy wsparli akcję.

  Galeria zdjęć

 • Klasa 2c w Muzeum Przyrodniczym

  Klasa 2c w Muzeum Przyrodniczym

  Uczniowie klasy II c odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego. Muzeum po modernizacji jest niezwykłym miejscem. Uczniowie z zachwytem oglądali modele zwierząt z całego świata, zadawali mnóstwo pytań. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o życiu zwierząt. Mieliśmy możliwość zobaczenia jak wyglądało życie w morzu 500 milionów lat temu. Największe wrażenie na uczniach zrobiła olbrzymia kolekcja motyli. Zachęcamy wszystkich do wizyty w tym muzuem.

  Galeria zdjęć

 • Mocni Razem

  Mocni Razem

  3 grudnia odbył się finał akcji Mocni Razem. Uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły pracowali na rzecz chorej Mai, Marysi i Antka. Akcję charytatywną rozpoczęły nasze gimnastyczki, które w pięknych strojach "fruwały" nad parkietem. Obejrzeliśmy też występy wokalistów ze szkoły muzycznej Casio. Jednak naszym skromnym zdaniem hitem imprezy były stoiska ze świątecznymi ozdobami wykonanymi przez dzieci z klasy 2a i 3c. A sprzedawcy!!! Niesamowici! Dzieciaki obsługujące stoiska zarobiły prawie 900 zł! Brawo, byliście wspaniali! Naprawdę Mocni Razem! Naprawdę pomogliście!

  Galeria zdjęć

 • Śniadanie z wróżbą

  Śniadanie z wróżbą

  Od kilku lat w naszej szkole, w listopadzie, odbywa się międzyklasowe śniadanie. Tym razem było ono połączone z wróżbami andrzejkowymi.

  Uczniowie większości klas 1-3 przygotowali we własnych salach różnego rodzaju przekąski, a potem spotkali się na korytarzu, by podzielić się swoją ofertą śniadaniową z innymi.

  Na stole znalazły się m.in. kanapki, koreczki, sałatki, jogurty, koktajle.

  Dzieci bardzo chętnie kultywowały andrzejkową tradycję i korzystały z przygotowanych wróżb.

  Galeria zdjęć

 • Koncert chóru "Chcemy śpiewać"

  Koncert chóru "Chcemy śpiewać"

  W dniu 27.11 w Łódzkim Domu Kultury odbyła się konferencja dla dyrektorów szkół i nauczycieli muzyki "Grajmy i śpiewajmy w szkole". Na zakończenie tego wydarzenia odbył się koncert chórów Regionu Łódzkiego Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska. Wystąpiło 6 chórów m.in. Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy śpiewać".

  Galeria zdjęć

 • Sukces chóru Bemolek

  Sukces chóru Bemolek

  W dniu 27.11 szkolny chór  BEMOLEK wziął udział w konkursie wokalnym "Jak być szczęśliwym w rodzinie" zorganizowanym w pięknych wnętrzach Klubu Nauczyciela przy ul. Piotrkowskiej. Dziewczęta zdobyły I miejsce i nagrody. 

  Ze względu na Rok Moniuszkowski tegoroczna edycja poświęcona była pieśniom Stanisława Moniuszki. Chór wykonał "Prząśniczkę" w nietypowej, rozrywkowej aranżacji.

  Galeria zdjęć

 • Muzeum Tradycji Niepodległościowych

  Muzeum Tradycji Niepodległościowych

  Uczniowie klas 1-3 zdobywają wiedzę na temat historii  Polski.

  Klasy 2b i 2c wybrały się do Muzeum Tradycji Niepodległościowych na warsztaty dotyczące symboli narodowych. Klasy 3a, 3b i 3c wezmą zaś udział w grze terenowej na terenie muzeum.

  Wizyta w Muzeum Tradycji Niepodległościowych to również okazja, aby zobaczyć historyczną część budynku, w której niegdyś więziony był Józef Piłsudski.

  Galeria zdjęć

 • Dzień Misia

  Dzień Misia

  Z okazji "Dnia Pluszowego Misia" chłopcy z chóru Chcemy Śpiewać , zorganizowali kiermasz. Zebrane fundusze przeznaczą na przejazd autokarem na Ogólnopolski Konkurs Kolęd w Tychach. Mamy nadzieję, że ich występ okaże się takim samym sukcesem, jak "misiowy" kiermasz.

  Galeria zdjęć

 • Warsztaty ceramiczne

  Warsztaty ceramiczne

  Klasa 4d wzięła udział w warsztatach ceramicznych. Podczas kolejnej wizyty w Pracowni Indygo, uczniowie zajmą się  szkliwieniem i malowaniem, a potem będzie można podziwiać prawdziwe dzieła sztuki!

  Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 41 im Króla Władysława Jagiełły
  ul. Rajdowa 18
  94-003 Łódź

  kontakt@sp41.elodz.edu.pl
 • 42 686 48 60

Galeria zdjęć