O szkole

 • Pomaganie daje moc

  Do 18 grudnia uczniowie mogli przesyłać prace, biorąc udział w konkursie, odbywającym się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza „Pomaganie daje moc - mój pomysł na wolontariat w czasach pandemii''.

  Zachęcamy do zapoznania się z nadesłanymi pracami konkursowymi:

  Siostry_R..mp4

  Krzysztof P.

  Zosia_W..jpg

  Marta_K.ppsx

  Zofia_W.ppsx

  Kuba_S(1).ppsx

  Pomoc_w_czasie_pandemii_Pola_Z(1).ppsx

  Magdalena_P..pdf

  Pomoc_w_czasie_pandemii.Agata_B..ppsx

  Wojtek_M.pdf

 • Sukcesy "Chcemy Śpiewać"

  Sukcesy "Chcemy Śpiewać"

  Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy Śpiewać", składający się z uczniów i absolwentów naszej szkoły, odnosi kolejne sukcesy. Chłopcy wraz z p. Katarzyną Sawiak:

  - zdobyli nagrodę w postaci Pucharu Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo za II MIEJSCE w XV Otwartym Ogólnopolskim Turnieju Chórów "O Miecz Juranda-Jerutki 2020" (ustępując miejsca jedynie dorosłym uczestnikom konkursu);

  - zajęli 2 miejsce w Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej Listopadowa Duma 2020 i byli bohaterami materiału w Łodzkich Wiadomościach Dnia o Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej (zobacz TUTAJ)

  - podjęli współpracę w ramach  "Festiwal Chóralny Młodzi Mają Głos" z

  Chórem Cantabile, Chórem LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie oraz Our Voice (zobacz efekty pracy  TUTAJ).

   

  Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

   

  Więcej informacji o "Chłopcach" na profilu FB

 • Mikołajki 2020

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w naszej mikołajkowej zabawie i przysłali swoje zdjęcia!

  Nawet mimo nauki na odległość, łączymy się we wspólnej zabawie.

   

 • Budżet Obywatelski

  Budżet Obywatelski

  Niestety w tym roku, nie udało się... Nasz projekt nie uzyskał wystarczającej liczby głosów, aby wygrać.

  DZIĘKUJEMY

  Za wysiłek, za każde udostępnienie,

  za każdy oddany głos, za wsparcie !

   

 • Śniadanie z klasą

  Od kilku lat tradycją naszej szkoły były wspólne "Śniadania z klasą" dla klas 1-3. W tym roku sytuacja związana z pandemią oraz nauczaniem zdalnym, spowodowała, że musieliśmy zmienić formułę imprezy. Jesteśmy jednak gotowi pokonać wszelkie trudności i kontynuować promocję zdrowych, wspólnych posiłków.

  Od poniedziałku do czwartku dzieci otrzymywały propozycje prostych potraw, które mogą same (lub z pomocą Rodziców), przygotować w domu. 

  Chętne osoby mogły przesłać zdjęcia, na których zaprezentowały jak przygotowują lub jedzą śniadanie.

  W piątek uczniowie wraz ze swoim wychowawcą porozmawiali o zdrowym odżywianiu oraz wspólnie, przed komputerem, zjedli śniadanie, prezentując, co zdrowego mają na talerzu.

  Dzieci wykazały się twórczym podejściem i przekonały się, że to co zdrowe, może też być smaczne. Śmiemy twierdzić, że ujawniły się talenty na miarę programu MasterChef Junior :-).

  PONIEDZIAŁEK

  WTOREK

  ŚRODA

  CZWARTEK

   

  Dowiedz się więcej o zdrowym odżywianiu i sprawdź, czy jesteś już mistrzem w tej dziedzinie TUTAJ

 • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

  03.12.20 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.Niepełnosprawność jest jednym z ważniejszych problemów współczesnego świata. Według danych WHO ponad 650 mln osób na świecie jest niepełnosprawnych w następstwie psychicznych, fizycznych oraz sensorycznych niesprawności. Stanowi to około 10 proc. populacji.

  Kamila, uczennica klasy 8, przygotowała prezentację związaną z tym tematem.

  Kamila_N(1).ppsx

 • Laureaci konkursów plastycznych

  Laureaci konkursów plastycznych

  Jesteśmy dumni z tego, że uczniowie naszej szkoły są niezwykle twórczy i utalentowani.

  Między innymi odnoszą sukcesy w konkursach plastycznych:

  - W Międzynarodowym Konkursie Twórczości BALKON  2020 organizowanym przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych w Mołodocznie na Białorusi  Julita Czyżewska z klasy 7D zajęła 1 miejsce .                                                           Praca była wysłana przez Pałac Młodzieży w Łodzi, gdzie Julita uczęszcza do pracowni Rysunku i Malarstwa.

  - W konkursie plastycznym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki BYFEST w Mińsku na Białorusi, Barbara Choncer z klasy 3B otrzymała wyróżnienie 2 stopnia.                                                                                  

  Praca również była wysłana przez Pałac Młodzieży w Łodzi.

  - W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Okładka Mojej Ulubionej Książki" nasze 3 uczennice odniosły sukces: Matylda Przyłęcka z klasy 5d zajęła 2 miejsce, Hanna Zdanowska z klasy 6F oraz Urszula Budzowska z klasy 4A otrzymały wyróżnienie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Budżet Obywatelski

  Czekamy na wyniki......Trwa głosowanie na projekty w ramach

  Budżetu Obywatelskiego

  6-30listopada

  PROJEKT PONADOSIEDLOWY L-147

  NOWOCZESNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA DLA KLAS 4-8

  MOBILNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

  Zachęcamy do Głosowania!!

  Możesz zagłosować TUTAJ

  UCZNIOWIE LICZĄ NA TWÓJ GŁOS!!

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W tym roku szkolnym klasy VI b i VI d były odpowiedzialne za przygotowanie apelu
  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Niestety z powodu zdalnego nauczania apel nie odbył się. Uczniowie wywiązali się z zadania przygotowując prezentację i quiz dotyczący tego święta. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją oraz do sprawdzenia swojej wiedzy.

   

  prezentacja - 11 listopada

 • UWAGA - ważna informacja

  Szanowni Państwo,w związku z kolejnym dużym przyrostem zachorowań na COVID-19 rząd przedstawił nowe obostrzenia. Rozszerzono zdalne nauczanie na klasy I-III. Przedłużono naukę zdalną dla klas IV-VIII.  Zmiany zaczną obowiązywać od poniedziałku 9 listopada 2020 r. Zajęcia stacjonarne zawieszone zostały do 3 stycznia 2021.
  Proszę o śledzenie na bieżąco dziennika Librus, będą tam zamieszczane aktualne informacje.
  Kontakt sekretariat: 42 686 48 60, Librus - moduł wiadomości, kontakt@sp41.elodz.edu.pl 

  Marzanna Topolska

  6 listopada 2020 r.

 • Sukces Gromady Zuchowej "Kleksomajki"

  Sukces Gromady Zuchowej "Kleksomajki"

  Działająca na terenie naszej szkoły Gromada Zuchowa "Kleksomajki" zdobyła ZŁOTE miano za pracę w zeszłym roku na Gali Rozdania Mian Gromad za pracę harcerską. Jest to najwyższe miano możliwe do zdobycia!

  Mimo trudnych warunków i ograniczeń, Kleksomajki spotykają się na zbiórkach online.

  Zachęcamy do odwiedzania profilu FB naszej zaprzyjaźnionej gromady TUTAJ

 • Sukcesy w konkursach

  Sukcesy w konkursach

  Miło nam ogłosić, że nasi uczniowie osiągnęli sukcesy w konkursach:

  "Halo Tu Tuwim" (grupa 10-13 lat) Organizowanym przez Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi -

  uczeń klasy 5d, Patryk Sendecki, zajął 1 miejsce w kategorii fotografia

  w kategorii prac plastycznych wyróżnieni zostali: Julia Łukasik z klasy 6e, Hanna Zdanowska z klasy 6f oraz Beniamin Głąb z klasy 6f.

  - w III Konkursie Fotograficznym „Zjawiska fizyczne wokół nas” I miejsce zdobyła uczennica z klasy 8c, Kamili Naji

  - w konkursie plastycznym z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności organizowanym przez Miasto Chemnitz - miasto partnerskie Łodzi, II miejsce w kategorii wiekowej 11-13 lat  zajęła uczennica klasy 6e, Zara Kowenicka.

  Gratulujemy!

 • Europejski Code Week

  Europejski Code Week

  Uczniowie kilku klas 1-3 po raz kolejny wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - Code Week. Dzieci, dzięki aktywnościom z wykorzystaniem maty edukacyjnej, kolorowych kubeczków, robotów oraz różnego rodzaju tabel i kodów, rozwiajły swoją kreatywność i doskonaliły umiejętność logicznego myślenia.

  W tym roku Polska okazała się być liderem wśród państw biorących udział w Code Week. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego sukcesu.

  Galeria zdjęć

 • Zjazd Liderów Młodzieżowych

  Zjazd Liderów Młodzieżowych

  W dniach 21.09.20 -25.09.20 odbył się w Nieborowie V Wojewódzki Zjazd Liderów Młodzieżowych zorganizowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, w którym jako wolontariusz Klubu Liderów Młodzieżowych Fundacji INNOPOLIS w Łodzi zadebiutował nasz uczeń z klasy 8b Mateusz Kostrzewa.Hasło Zjazdu w tym roku brzmiało bardzo intrygująco:  „Pułapki umysłu – dlaczego mózg chce więcej?”.

  Zajęcia dla młodzieży odbywały się w równoległych grupach, w których praca ukierunkowana była na mózg pod następującymi tematami:

  • „ Jak działa mózg.
  • „ Neurochemia miłości”
  • „Mózg chce więcej, czyli droga od przyjemności do uzależnienia"
  • „Miłość, seks, przyjaźń, narkotyki samoakceptacja, panowanie, kontrola – co się dzieje w mojej głowie?"
  • „Wilk w owczej skórze - jak narkotyki wpływają na mózg, procesy kognitywne i osobowość"
  • „Być nastolatkiem i nie zginąć. Kiedy biologia płata Ci figle."

  Dodatkowo podczas Zjazdu odbywały się warsztaty rozwijające zainteresowania uczniów (grupa dziennikarska, taneczna, sportowa) oraz zajęcia dla opiekunów, którzy pracowali nad samoakceptacją wskazując swoje atuty i braki, a także prowadzili rozmowy o tym jak budować i podnieść samoocenę ucznia. Odbyły się również spotkania profilaktyczne typu Open Space – Hyde Park, podczas których młodzież sama proponowała tematy dyskusji i współtworzyła wydarzenie.

  Zjazd uświetnił występ Krzysztofa Antkowiaka- piosenkarza, kompozytora i autora tekstów, który podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami życiowymi. Opowiedział o tych gorszych stronach bycia osobą sławną w okresie dorastania.W ostatnim dniu spotkania odbyły się prezentacje liderskich projektów młodzieżowych oraz  Gazetki Zjazdowej wraz z podsumowaniem Zjazdu w obecności marszałka Województwa Łódzkiego. Wolontariusze Klubu Liderów Młodzieżowych organizowali podczas Zjazdu szereg działań profilaktyczno - integracyjnych, tanecznych,sportowych np.: „Jak regulować napięcie i pozbyć się stresu i agresji, gdy dojrzewam" oraz wspierali organizatorów i prowadzących podczas wszystkich wykładów, warsztatów i innego rodzaju działań, przygotowując niezbędne materiały do pracy. Mateusz świetnie spisał się w roli najmłodszego wolontariusza wyjazdu, aktywnie uczestnicząc, organizując i podejmując się wszelkich możliwych stawianych przed nim zadań, a tym samym godnie reprezentując naszą szkołę.

  Galeria zdjęć

 • Sukces sportowy

  Sukces sportowy

  12.09.2020 roku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Centralnego w lekkiej atletyce. Uczeń  z klasy 8d zajął dwa trzecie miejsca, w biegu na 110 i 200 metrów przez płotki. Warto wspomnieć, że w biegu na 110 metrów przez płotki, Mikołaj wystartował po raz pierwszy w życiu na oficjalnych zawodach.

  Gratulujemy udanego debiutu!

 • COVID - ważne informacje

  W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2020/2021 oraz sytuacją epidemiologiczną zachęcamy do zapoznania się z ważnymi informacjami, wskazówkami i procedurami,  listem od p. dyrektor SP41 Marzanny Topolskiej oraz p. wiceprezydent miasta .

  Wewnetrzne_procedury_bezpieczenstwa_SP41.pdf

                                         List_do_Rodzicow_od_Dyrektora_szkoly.pdf

  COVID_-_wazne_informacje_.pdf

  List_do_Rodzicow.pdf

 • Wyprawka pierwszoklasisty

  Wyprawka pierwszoklasisty

  Zachęcamy do zapoznania się z wyprawką pierwszoklasisty

  Wyprawka_do_I_klasy.pdf

 • Wakacje


  Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom dziękujemy

  za trudny, pełen niespodzianek i niecodziennych wyzwań rok szkolny.

  Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

  Do zobaczenia we wrześniu !
   

 • Muzyczne inspiracje

  Muzyczne inspiracje

  Nawet w czasie pandemii uczniowie wspólnie śpiewają.

  Zapraszamy do wysłuchania utworów w wakacyjnym nastroju, w wykonaniu uczniów klas 6 i 7.

  Ahoj_plyniemy_pod_zaglami_kl._6.mp3

  Wakacje_kl._7.mp3

 • Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze, konsultacje, zajęcia rewalidacyjne

  Decyzją władz Miasta od dnia 01.06 2020 r. rozpocznie się realizacja w reżimie sanitarnym zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów kl. I-III SP, konsultacji oraz zajęć rewalidacyjnych dla uczniów klas IV-VIII SP.

  W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z  Zarządzeniem Dyrektora Szkoły wraz z Procedurami Bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID i niezbędnymi załącznikami. Są one dostępne TUTAJ.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 41 im Króla Władysława Jagiełły
  ul. Rajdowa 18
  94-003 Łódź

  kontakt@sp41.elodz.edu.pl
 • 42 686 48 60

Galeria zdjęć