O szkole

 • Koncert chóru "Chcemy śpiewać"

  Koncert chóru "Chcemy śpiewać"

  W dniu 27.11 w Łódzkim Domu Kultury odbyła się konferencja dla dyrektorów szkół i nauczycieli muzyki "Grajmy i śpiewajmy w szkole". Na zakończenie tego wydarzenia odbył się koncert chórów Regionu Łódzkiego Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska. Wystąpiło 6 chórów m.in. Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy śpiewać".

  Galeria zdjęć

 • Sukces chóru Bemolek

  Sukces chóru Bemolek

  W dniu 27.11 szkolny chór  BEMOLEK wziął udział w konkursie wokalnym "Jak być szczęśliwym w rodzinie" zorganizowanym w pięknych wnętrzach Klubu Nauczyciela przy ul. Piotrkowskiej. Dziewczęta zdobyły I miejsce i nagrody. 

  Ze względu na Rok Moniuszkowski tegoroczna edycja poświęcona była pieśniom Stanisława Moniuszki. Chór wykonał "Prząśniczkę" w nietypowej, rozrywkowej aranżacji.

  Galeria zdjęć

 • Muzeum Tradycji Niepodległościowych

  Muzeum Tradycji Niepodległościowych

  Uczniowie klas 1-3 zdobywają wiedzę na temat historii  Polski.

  Klasy 2b i 2c wybrały się do Muzeum Tradycji Niepodległościowych na warsztaty dotyczące symboli narodowych. Klasy 3a, 3b i 3c wezmą zaś udział w grze terenowej na terenie muzeum.

  Wizyta w Muzeum Tradycji Niepodległościowych to również okazja, aby zobaczyć historyczną część budynku, w której niegdyś więziony był Józef Piłsudski.

  Galeria zdjęć

 • Dzień Misia

  Dzień Misia

  Z okazji "Dnia Pluszowego Misia" chłopcy z chóru Chcemy Śpiewać , zorganizowali kiermasz. Zebrane fundusze przeznaczą na przejazd autokarem na Ogólnopolski Konkurs Kolęd w Tychach. Mamy nadzieję, że ich występ okaże się takim samym sukcesem, jak "misiowy" kiermasz.

  Galeria zdjęć

 • Warsztaty ceramiczne

  Warsztaty ceramiczne

  Klasa 4d wzięła udział w warsztatach ceramicznych. Podczas kolejnej wizyty w Pracowni Indygo, uczniowie zajmą się  szkliwieniem i malowaniem, a potem będzie można podziwiać prawdziwe dzieła sztuki!

  Galeria zdjęć

 • "Wywołaj Uśmiech"

  "Wywołaj Uśmiech"

  W naszej szkole zakończyła się akcja charytatywna "Wywołaj Uśmiech" na rzecz podopiecznych Domu Dziecka przy ul. Drużynowej oraz Pogotowia Opiekuńczego przy ul. Pawilońskiej w Łodzi. Akcja była organizowana przez uczniów naszej szkoły po raz trzeci. Odpowiedzialni za nią byli: Marta Kajszczak, Anna Izydorczyk, Maksym Walewski, Tomasz Doroś i Hubert Kwaśniewski z klasy VIII b.

  Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich uczniów naszej szkoły udało się zebrać ok. 72 kartonów ubrań, zabawek, artykułów higienicznych i biurowych, materiałów plastycznych, sprzętów AGD, obuwia i innych. Wszystkie dary zostały posegregowane w kartonach.

  Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie !

  Galeria zdjęć

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości

  Z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel dla klas 4-8. W tym roku gospodarzami były klasy 6b i 6c.

  Młodsi uczniowie świętowali odzyskanie niepodległości w klasach.

 • Ślubowanie klas pierszych

  Ślubowanie klas pierszych

  Przy okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie  stali się pełnoprawnymi uczestnikami życia szkolnego.

  Dzieci z dumą i radością złożyły przysięgę w obecności pani dyrektor, rodziców oraz pań wychowawczyń z przedszkoli.

  Galeria zdjęć

 • Warsztaty w Muzeum Herbsta

  Warsztaty w Muzeum Herbsta

  Klasa 7a wybrała się na warsztaty do Muzeum Herbsta. Zajęcia "Secesyjne inspiracje" okazały się bardzo ciekawe i inspirujące.

 • Klasa 2a z wizytą w piekarni

  Klasa 2a z wizytą w piekarni

  Klasa 2a była w piekarni. Dzieci poznały tajniki pracy piekarza i upiekły swoje bułeczki.

  Galeria zdjęć

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

  Klasy 6d i 7c wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie wraz z wychowawcami zwiedzili między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego.

  Zwiedzane miejsca, usłyszane historie i oglądane eksponaty wywarły na uczniach ogromne wrażenie. 

 • Dzień Godności

  Dzień Godności

  W związku z obchodami Roku Godności w naszej szkole będą miały miejsce przeróżne inicjatywy związane z tym tematem. Pierwszym etapem tych działań było zorganizowanie podczas Dnia Godności spotkania z Małgorzatą Niemczyk – siatkarką, mistrzynią Europy 2003 oraz zdobywczynią 7 Pucharów Polski. W Spotkaniu dotyczącym szacunku do innych oraz zasad fair play – zarówno w życiu, jak i w sporcie – wzięli udział przedstawiciele klas V-VIII.

  Małgorzata Niemczyk podjęła temat godności, mowy nienawiści i zjawiska hejtu, chętnie też odpowiadała na liczne pytania uczniów. Siatkarka ujęła nas ciepłem, otwartością i bezpośredniością. Kolejne spotkania już niebawem.

  Galeria zdjęć

 • Ogromny sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Łodzi w tenisie stołowym

  Ogromny sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Łodzi w tenisie stołowym

  Niebywały sukces odnieśli nasi uczniowie: Szymon Jankowski i Paweł Świder w Drużynowych Mistrzostwach Łodzi w tenisie stołowym zdobywając II-e miejsce. Chłopcy będą reprezentować nasze miasto na mistrzostwach województwa.

  Galeria zdjęć

   

  Wiecej informacji znajduje się na stronie Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego

 • Europejski Code Week

  Europejski Code Week

  Zakończył się Code Week - Europejski Tydzień Kodowania. Uczniowie klas: 2b, 2c oraz uczestnicy zajęć z kodowania wykonali szereg zadań rozwijając kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy poprzez programowanie i inne  działania związane z technologią.

  Choć Code Week się już zakończył, nasza przygoda z kodowaniem nadal trwa.

 • Zajęcia szachowe

  Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach szachowch zapraszamy do zapoznania się z informacją w zakładce: ogłoszenia.

 • Sukces chóru "Chcemy śpiewać"

  Sukces chóru "Chcemy śpiewać"

  W dniu 12.10.2019 r. Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy śpiewać" wziął udział w I Ogólnopolskim Konkursie Chórów Dziecięcych "Filii Melodiis" w Połczynie-Zdroju, gdzie zdobył Złote Pasmo oraz nagrodę i puchar Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki.

  Serdecznie gratulujemy chłopcom oraz prowadzącej chór p. Katarzynie Sawiak.

  Zapraszamy do odwiedzenia zakładki naszego chóru: Chcemy śpiewać

 • W świetlicy

  W świetlicy

  W świetlicy nigdy się nie nudzimy. Bawimy się, czytamy, śpiewamy, rysujemy, wycinamy, malujemy, budujemy, składamy... Składanie klocków lego to najlepsze zajęcie dla wszystkich uczniów. Jesienne prace plastyczne są ozdobą sali, a nasz śpiew słychać w całej szkole.

  Galeria zdjęć

 • Lodowisko

  Lodowisko

  Jesień w pełni a nasi uczniowie zaczęli już sezon sportów zimowych. W ramach części lekcji w-f uczniowie uczęszczają na naukę i rozwijanie umiejętności jazdy na łyżwach. Może w przyszłości ktoś z nich zostanie mistrzem hokeja lub jazdy figurowej...

 • Budżet Obywatelski

  Przypominamy o głosowaniu na nasze projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego

  Dwie nowoczesne pracownie- terminalowa i mobilna pracownia komputerowa w SP41. (P143KR)

  Remont korytarzy i klatek schodowych w SP 41 na miarę XXI wieku. (P137KR )

  Głosujemy  przez internet albo na papierowej karcie.

  Głosowanie papierowe trwa już tylko  do 29.09.

  Głosowanie internetowe rwa od 14.09 do 06.10.

  Nie można łączyć form głosowania!

  Nie przegap szansy!!

  Twój głos leci, dbasz o dobro dzieci!!

   

   

 • Budżet Obywatelski

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 41 im Króla Władysława Jagiełły
  ul. Rajdowa 18
  94-003 Łódź

  kontakt@sp41.elodz.edu.pl
 • 42 686 48 60

Galeria zdjęć