O szkole

 • Drzwi Otwarte - odwołane

  Drzwi Otwarte - odwołane

  W związku z rekomendacją Kuratora i Prezydenta Miasta o odwołaniu imprez masowych "Drzwi otwarte" planowane na 20 marca nie odbędą się.

  Ewentualny kolejny termin podamy w późniejszym czasie.

 • Nabór do klasy sportowej

  Uczniowski Klub Sportowy UKS 41 ŁÓDŹ prowadzi zajęcia z gimnastyki artystycznej dla grupy naborowej we wtorki i czwartki o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej SP nr 41 w Łodzi

   

                                             Nabór do klasy sportowej - Obrazek 1

   

 • Święto Szkoły

  Święto Szkoły

  4 marca, jak co roku, obchodziliśmy Święto Szkoły - Dzień Patrona. Wszyscy uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie po krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor, zapoznali się z historią dotyczącą króla Władysława Jagiełły. Uczniowie klasy 7 zaprezentowali krótką scenkę - moment koronacji.

  Następnie, w komnatach przygotowanych przez klasy 6-8, uczniowie klas 1-5 wykonywali zadania związane z życiem na zamku królewskim - budowanie, malowanie, sprawność fizyczna, taniec - każdy mógł wykazać się w różnych dziedzinach.

  Na zakończenie wszyscy ponownie spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie zatańczyć taniec.

  Zabawa była znakomita. Nie możemy doczekać się kolejnych obchodów naszego święta.

  Galeria zdjęć

  koronacja.mp4

 • Walentynkowy Turniej Klas Sportowych

  Walentynkowy Turniej Klas Sportowych

  11 lutego w naszej szkole odbył się Walentynkowy Turniej Klas Sportowych w Gimnastyce Artystycznej. W sportowej rywalizacji wzięło udział 39 uczennic z klas I-III, a w pokazach uczennice klas IV-VII.

  W klasie Ia - złote medale zdobyły: Grisho Inessa, Wacławska Oliwia, Zduńczyk Maja, srebrne medale wywalczyły: Cieślak Zofia, Kulesza Oliwia, Lisiewicz Klaudia. Brązowy medal przypadł w udziale Dorocie Dmowskiej i Polak Mai.

  Uczennice z klasy II rywalizowały w dwóch rocznikach. W roczniku 2011 zwyciężyła Zofia Wietecha. Srebrne medale zdobyły: Wardzyńska Zofia, Kelm Gaja. Trzecie miejsce zajęły: Nowakowska Michalina, Ciesielska Natalia, Pierzyńska Antonina, Turkowska Zuzanna. W roczniku 2012 złoty medal zdobyła Placek Nikola, srebrny- Sawicka Sonia, brązowy - Brzezińska Beata.

  W klasie IIIa pierwsze miejsce wywalczyła Pęczek Liliana, drugie miejsce zdobyły: Łazuchewicz Zuzanna i Stępień Julianna, trzecie - Kelm Amelia, Suliga Wiktoria i Dobrska Emilia.

  Składamy wszystkim uczennicom i zawodniczkom serdeczne gratulacje!!!Życzymy kolejnych sukcesów.

  Galeria zdjęć

 • Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy

  14 lutego odbył się bal karnawałowy. Jak zawsze uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i inwencją twórczą przy wyborze strojów karnawałowych. Nie zabrakło księżniczek i wojowników, ale pojawiły się też motywy zwierzęce i bajkowe.

  W związku z tym, że bal odbył się w "Dzień zakochanych", samorząd szkolny rozdał walentynki, które już od kilku dni uczniowie mogli wrzucać do specjalnej skrzynki.

  Galeria zdjęć

 • Ciekawa lekcja bilogii

  Ciekawa lekcja bilogii

  Klasa VIc uczestniczyła w zajęciach w Katedrze Zoologii Bezkregowców na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. Dzieci poznawały różnorodność, budowę i środowisko życia stawonogów i mięczaków . Ģłownymi bohaterami lekcji biologii były żywe bezkręgowce, m.in. krocionóg, karaczany madagaskarskie, patyczaki i wielkie afrykańskie ślimaki.

  Lekcja była niezwykle ciekawa. Oglądane obiekty wbudziły wiele emocji.

  Galeria zdjęć

 • Programujemy przyszłość

  Programujemy przyszłość

  Uczniowie klas 1b, 2b, 2c, 3a oraz bywalcy świetlicy szkolnej biorą udział w programie Cyfrowy Dialog - Zaprogramuj Przyszłość. Dzieci kodują i programują na różne sposoby - online i offline. W czasie zajęć nauka łączy się z zabawą. Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach. Wykonując zadania i wyzwania,  rozwijają wiele kompetencji, np. umiejętność pracy w grupie, kreatywność, logiczne myślenie.

 • Nagroda dla "Chcemy śpiewać"

  Nasz Chłopięcy Chór Kameralny „CHCEMY ŚPIEWAĆ” odniósł kolejny sukces. Na 26 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie chłopcy zajęli 3 miejsce i otrzymali  nagrodę 1.000 zł ufundowaną przez Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Pana Janusza Michałka.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Bezpieczne ferie

  Bezpieczne ferie

  W ostatnim dniu przed rozpoczęciem ferii ziomych uczniowie klas 1-3 wzięli udział w nietypowym apelu dotyczącym bezpieczeństwa. Każda klasa otrzymała zadnia: test, puzzle oraz planszę do kodowania. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa, umiejętnością pracy w grupie oraz sprytem.

  Mistrzami wiedzy o bezpieczeństwie w czasie ferii została klasa 1c.

  Gratulujemy wszystkim zespołom.

  Galeria zdjęć

   

 • Zapraszamy na koncert

  Chór Chcemy Śpiewać - Chłopięcy Chór Kameralny będzie występował podczas imprezy Bieg Trzech Króli na Rynku Manufaktury 6.01 . Już teraz serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd z zespołem.

 • Święta

  Święta

  Uczniowie świętowali zbliżające się Święta w gronie kolegów i koleżanek z klasy oraz szkoły.

  W klasach usiedli do stołów, aby zjeść świąteczny poczęstunek oraz wręczali sobie prezenty.

  Cała społeczność uczniowska spotkała się  w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się, przygotowane przez uczniów klasy 6a,  przedstawienie jasełkowe.

  Harcerze przekazali na ręce Pani Dyrektor Światełko Pokoju z Betlejem.

  Galeria zdjęć

 • Kolejne osiągnięcie Bemolka

  Zespół BEMOLEK zdobył 3 miejsce w II Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Białej Rawskiej. Zespół wykonał pastorałkę "Jadą kolędnicy".

 • Worek pełen nadziei

  Worek pełen nadziei

  Zakończyliśmy  kolejną edycję akcji charytatywnej Worek Pełen Nadziei. Jak zwykle nasza szkoła zdała egzamin z dzielenia się dobrem na szóstkę. Dzięki zerbranym  darom święta wielu dzieci i rodzin będą piękniejsze. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, którzy napełnili nasz świąteczny Worek swoimi dobrymi serduszkami.

  Galeria zdjęć

 • Noc w szkole

  Noc w szkole

  13 grudnia odbyła się kolejna edycja Nocy w szkole. Tym razem uczestniczyli w niej uczniowie klas 6-8.

  Jak zawsze było wiele emocji i niespodzianek. Uczniowie wzięli udział w dyskusjach i debatach na temat tolerancji i przemocy oraz warsztatach aktorskich przygotowanych i poprowadzonych przez gościa specjalnego - aktora Teatru Małego w Manufakturze, Jana Jakubowskiego.

  Wybrani uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek Pokoje zagadek.

  Aby nabrać sił na kolejne wyzwania, w przerwie między nimi, uczniowie zjedli pyszną pizzę.

  Galeria zdjęć

 • Sukces chóru

  Sukces chóru

  Nasz Chłopięcy Chór Kameralny Chcemy Śpiewać osiągnął kolejny sukces. Chłopcy zdobyli główną nagrodę w Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę", organizowanym przez CDK Zgierz.

  Nagranie z koncertu laureatów znajduje się tutaj .

 • Półkolonie

  Półkolonie

  W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 46 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii.

  Rekrutacja rozpocznie się 10 grudnia 2019 roku i prowadzona będzie indywidualnie przez każdą placówkę

  Szczegółowe informacje oraz wykaz Organizatorów Wypoczynku w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych od 13 do 24 stycznia 2020 roku:

   Polkolonie_-_wykaz_organizatorow.pdf

 • W Manufakturze Czekolady

  W Manufakturze Czekolady

  W ramach mikołajkowych i świątecznych niespodzianek klasy 2b, 2c, 4d wzięły udział w warsztatach w Manufakturze Czekolady. Każdy uczestnik stworzył własną tabliczkę, ozdobił ją według własnego projektu i pięknie zapakował. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces powstawania czekolady - od plantacji do tabliczki oraz obejrzeli pokaz ręcznego temperowania czekolady na granitowym blacie. Wiele radości przyniosła możliwość degustacji pysznej czekolady na gorąco.

  Galeria zdjęć

 • Sukcesy naszych gimnastyczek

  Sukcesy naszych gimnastyczek

  Nasze zawodniczki wróciły z Wilna obsypane medalami. W Międzynarodowym Turnieju „EM Talents 2019” dwa brązowe medale zdobyła Sandra – za wielobój i układ z piłką. Złote medale za układy ze wstążką otrzymały Monika i Julia. Brązowe medale wywalczyły: Vanessa za piłkę, Natalia za skakankę i Hania za obręcz. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodniczek!!!

 • Akcja Zwierzogród

  Akcja Zwierzogród

  Pragnę poinformować, iż w ubiegłym tygodniu zakończyła się akcja Szkolnego Koła Wolontariatu dla Przystani "Zwierzogród" w Kotowicach w powiecie zgierskim. Zebraliśmy: 2 dywany, 6 materacy, około 15 torebek z karmą, trzy worki kocy i poduszek oraz jedną dużą folię do ocieplania klatek.

  Pomysłodawczynią akcji była Nikola Krysińska.

  Zebrane rzeczy trafiły już do Przystani ku wielkiej radości zwierząt.

  Dziękujemy samorządowi szkolnemu oraz wszystkim zaangażowanym wolontariuszom i uczniom, którzy wsparli akcję.

  Galeria zdjęć

 • Klasa 2c w Muzeum Przyrodniczym

  Klasa 2c w Muzeum Przyrodniczym

  Uczniowie klasy II c odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego. Muzeum po modernizacji jest niezwykłym miejscem. Uczniowie z zachwytem oglądali modele zwierząt z całego świata, zadawali mnóstwo pytań. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o życiu zwierząt. Mieliśmy możliwość zobaczenia jak wyglądało życie w morzu 500 milionów lat temu. Największe wrażenie na uczniach zrobiła olbrzymia kolekcja motyli. Zachęcamy wszystkich do wizyty w tym muzuem.

  Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 41 im Króla Władysława Jagiełły
  ul. Rajdowa 18
  94-003 Łódź

  kontakt@sp41.elodz.edu.pl
 • 42 686 48 60

Galeria zdjęć